Inteligentny dom

Korzystając z wieloletniego doświadczenia w projektowaniu urządzeń elektronicznych firma Ampio opracowała zaawansowany system AMPIO SMART HOME.

Dzięki swojej prostej budowie oraz instalacji może być zastosowanych w każdym rodzaju budynków od małych mieszkań poprzez domki jednorodzinne do dużych obiektów.

Zastosowanie naszego systemu już na etapie projektowania instalacji elektrycznej umożliwia obniżenie kosztów przez mniejsze użycie kabli. Późniejsze użytkowanie systemu gwarantuje mniejsze zużycie energii elektrycznej jak i ogrzewania przez odpowiednią regulację temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, opuszczanie i odsłanianie rolet.

Zaawansowane sterowanie oświetleniem pozwala stworzyć niepowtarzalny nastrój a także podkreślić architekturę wnętrz. System umożliwia automatyczne załączanie oświetlenia np. na podjeździe do garażu podczas otwierania bramy oraz oświetlenie drogi do wejścia. Możliwość konfiguracji systemu jest ograniczona tylko wyobraźnią użytkownika.

Nasz system daje wielkie możliwości sterowania urządzeniami w całym budynku. Możliwości sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, urządzeniami mechanicznymi. Działanie wszystkich z urządzeń możemy uzależnić od wielu czynników, np. temperatury, czasu, oświetlenia i stanów innych urządzeń w instalacji.

  • sterowanie zasilaniem i oświetleniem awaryjnym podczas braku zasilania sieciowego,
  • przyjazd do domu wykonanie sekwencji czynności: otwierania bramy wjazdowej na posesję, zapalanie oświetlenia podjazdu z płynnym zapalaniem oświetlenia w głównych pomieszczeniach, otwieranie bramy garażu itd…
  • rozbrajanie alarmu może powodować: włączanie oświetlenia, muzyki, otworzenie rolet,
  • możliwość wyłączania całego oświetlenia w budynku, jednym przyciskiem, oraz funkcja panik, czyli włączenie jednym przyciskiem świateł górnych we wszystkich pomieszczeniach,
  • niezależne sterowanie ogrzewaniem, w każdym pokoju z uzależnieniem od pory dnia, obecności domowników,
  • zaawansowane sterowanie roletami, które poza tradycyjnego sposobu sterowania zamykania i otwierania, da nam możliwość automatycznego zamykania i otwierania rolet w zależności od oświetlenia i temperatury zewnętrznej, pory dnia i obecności domowników w danym pomieszczeniu czy całym budynku,
  • wyłączanie niepotrzebnych gniazdek (pokój dziecinny),

Funkcjonalności Ampio

Oświetlenie

Bezpieczeństwo

Ogrzewanie i wentylacja

Multimedia

Bramy i rolety

Ogród

Kreator paneli

Zaprojektuj swój własny panel dotykowy Ampio. Stwórz indywidualny, niepowtarzalny projekt dopasowany do Twoich potrzeb.

tooltip text
N

Włącz oświetlenie budynku

N

Steruj oświetleniem w dowolnym pomieszczeniu

N

Zamknij żaluzje

N

Włącz oświetlenie

System SMART HOME AMPIO daje Państwu możliwość inteligentnego sterowania oświetleniem.

Wracając do domu otwieramy pilotem bramę wjazdową. W tym czasie płynnie zapalają się lampy oświetlające nam podjazd do garażu a brama garażowa automatycznie się otwiera. Oświetlenie ogrodu jest zapalane samoczynnie o określonej godzinie bądź wykryciu zmierzchu. Włączenie konkretnych lamp może być uzależnione od wykrycia ruchu lub warunku czy inna sekcja oświetlenia jest włączona.

Specjalny moduł systemu inteligentnego domu po wykryciu ruchu płynnie zapala diody LED oświetlające schody a następnie automatycznie je gasi. Możliwość stosowania szerokiej gamy rodzajów oświetlenia od klasycznych żarówek po halogeny i diody LED także RGB daje nam możliwość realizacji niezapomnianych efektów świetlnych. W sprawnym kontrolowaniu całej instalacji pomoże nam system SMART HOME AMPIO.

Eleganckie dotykowe włączniki wykonane ze szkła pozwalają zastąpić dotychczas stosowane klasyczne, mechaniczne włączniki oświetlenia. Zastosowanie wysokiej jakości szkła hartowanego nadaje włącznikowi charakteru nowoczesności przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i wygody użytkowania.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna AMPIO daje cały wachlarz możliwości. Od teraz zarządzanie Twoim domem stanie się jeszcze prostsze! I to z dowolnego miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz! Istnieje możliwość korzystania z aplikacji zarówno na telefonie, jak i na tablecie z systemem Android lub iOS. Możesz zainstalować ją na dowolnej ilości różnych urządzeń mobilnych. Regulacja temperatury w Twoim domu, podgląd monitoringu czy nawet podlewanie ogrodu stanie się dziecinnie proste i może odbywać się całkowicie zdalnie!

Za pośrednictwem aplikacji możesz zarządzać wszystkimi obwodami, które są podłączone do Ampio, jak również urządzeniami zintegrowanymi. Dzięki tej metodzie zarządzania będziesz mieć dostęp do najbardziej rozbudowanych możliwości monitorujących i sterujących. Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze, daje możliwość personalizacji i pełnego dostosowania się do Ciebie i Twoich potrzeb. Sprawdź szczegóły wszystkich funkcjonalności, jakie daje aplikacja mobilna AMPIO i przekonaj się, że to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie!

Nareszcie możesz spać spokojnie, mając pełną, zdalną kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim domu i nie tylko.

 

Funkcjonalność aplikacji mobilnej AMPIO

Zdalne i lokalne sterowanie instalacją

Możliwość pełnego sterowania wszystkimi obwodami, które zostały podłączone do systemu Ampio oraz zewnętrznymi urządzeniami, które są z nim zintegrowane.

Dostęp przez chmurę

Aplikacja mobilna Ampio łączy się z funkcjonalnościami inteligentnego domu przy pomocy w pełni szyfrowanego połączenia TLS. Błyskawiczne łączenie aplikacji z systemem, dzięki lekkiemu protokołowi MQTT. 

Graficzna wizualizacja budynku

Możliwość zobrazowania budynku i jego konkretnych obszarów na przygotowanych rzutach,  co pozwala na łatwą obsługę instalacji. Aplikacja Ampio UNI ma możliwość działania w dwóch trybach: kafelkowym oraz graficznym.

Dynamiczne obiekty

Obiekty, które zostaną naniesione do aplikacji w trybie graficznym lub kafelkowym mogą być dynamiczne. Co to oznacza? Uruchomione obwody mogą zmieniać kolory, kształt ikon i co ważne – powodują ruch obiektu. Wedle Twojego życzenia, każdy „inteligentny” obiekt w Twoim domu może być skonfigurowany w dynamiczny sposób, sprawiając wrażenie naturalnego.

Wykresy

Dzięki aplikacji istnieje możliwość przeglądania wykresów wysokiej jakości (Highcharts). Dzięki nim, zobrazujesz sobie np. jaka temperatura panowała w Twoim domu tydzień temu o tej samej porze. Jakie parametry można śledzić z pomocą wykresów? Jest ich naprawdę wiele: zużycie wody, prądu czy gazu, poziom hałasu, jakość powietrza, wilgotność, siłę wiatru, nasłonecznienie i wiele innych. To jednak nie wszystko, co możesz sprawdzić na wykresach, gdyż aplikacja Ampio daje możliwość monitorowania dosłownie wszystkiego.

Obraz z kamer i wideofonu

Istnieje możliwość umieszczenia obrazu z wielu różnych kamer IP, które  zostały połączone w sieci i z wideofonu. Obsługiwane protokoły to: RTSP, MJPEG i JPEG.

Zdalne wsparcie techniczne

Jeśli chcesz, aby instalator zmienił coś w funkcjonalnościach Twoich instalacji lub w aplikacji mobilnej, nie ma problemu. Wystarczy włączyć zdalny dostęp i przekazać mu login oraz hasło. Dzięki temu, zyska on pełny dostęp do instalacji, jednak tylko na czas ich modyfikacji. 

Sceny i logika

Za pomocą aplikacji mobilnej możesz samodzielnie tworzyć sceny i prostą logikę. Dzięki takim możliwościom nie będziesz musiał uczyć się konfiguracji systemu czy każdorazowo prosić o pomoc instalatora.

Automatyka podlewania

Podlewanie ogrodu jeszcze nigdy nie było takie proste! Dzięki aplikacji Ampio zyskujesz możliwość zarządzania nawodnieniem, mając jednocześnie wgląd do kluczowych parametrów, jak wilgotność gleby czy warunki oblodzeniowe.

Symulacja obecności

Inteligentne i w pełni kontrolowane zarządzanie symulacją obecności. Wystarczy zaznaczyć obwody, które mają brać w niej udział, np. oświetleniowe czy też rolety. Twój inteligentny dom będzie uczył się Twoich zachowań i odtworzy je pod Twoją nieobecność, aby zmylić potencjalnych włamywaczy.

Sterowanie alarmem

Aplikacja inteligentnego domu – Ampio jest wyposażona w funkcjonalność sterowania systemem alarmowym.

Różne poziomy dostępu

Każdy z domowników może mieć stworzony swój login i hasło, aby mieć dostęp tylko do tych funkcjonalności, których potrzebuje lub z których korzysta. Sam decydujesz, kto i czym może sterować.

Personalizacja pulpitu

W aplikacji istnieje możliwość personalizacji jej wyglądu. Kolory, układ grup… Skonfiguruj wszystko tak, jak i chcesz i tak, jak będzie Ci wygodnie! 

Diagnostyka

Dzięki inteligentnej aplikacji możesz sprawdzać na bieżąco, co dzieje lub działo się w Twoim domu, np. pod Twoją nieobecność. Możesz zweryfikować kiedy i o której godzinie został wykryty ruch oraz to, kto, kiedy i czym sterował. 

Powiadomienia

Możesz włączyć funkcję wyświetlania powiadomień odnośnie tych funkcjonalności, które Cię interesują. System, za pomocą SMS lub powiadomienia PUSH, może powiadomić Cię o niezamkniętej bramie garażowej czy niewyłączonym ogrzewaniu. 

Zdalny dostęp

System SMART HOME AMPIO, posiada możliwość zdalnego dostępu za pomocą komputera lub telefonu komórkowego. Wykorzystując przeglądarkę internetowych stron www możemy mieć kontrolę nad całym systemem inteligentnego domu.

Możemy sprawdzić czy nie zostawiliśmy gdzieś włączonego światła lub celowo opuścić zewnętrzne rolety gdy zaczyna się burza.

Nasza komórka będzie pełniła funkcję bezprzewodowego pilota systemu inteligentnego domu dzięki czemu bez ruszania się z kanapy możemy przyciemnić światło, zmienić scenę oświetleniową czy przełączyć naszą ulubioną muzykę na głośniki na tarasie.

Nawet gdy nie ma nas w domu, zdalny dostęp daje nam większy komfort i kontrolę nad całym systemem SMART HOME AMPIO.

Możliwości sterowania

Urządzenia wyjściowe dają nam możliwość sterowania praktycznie każdym urządzeniem w budynku, począwszy od oświetlenia poprzez rolety i ogrzewanie do systemów audio-video. Dają nam one również możliwość odcięcia mediów, takich jak woda lub gaz podczas nieobecności w domu lub też sterowanie podlewaniem ogrodu, czy też innych terenów zielonych, zależnie od czynników zewnętrznych. System umożliwia kreowanie kompozycji wydarzeń, takich jak sceny oświetleniowe zależne od nastroju i sytuacji, np. inny zestaw włączonego oświetlenia dla sceny potrzebnej do oglądania telewizji innych do słuchania radia czy też jedzenia posiłku i czytania książki.

Nasz system daje nam nieograniczone możliwości co do ilości zdarzeń, które mogą wywoływać dane reakcje, co stanowi potężną przepaść w odniesieniu np. do wyłącznika schodowego, który ogranicza nas do dwóch miejsc, z których można włączyć lub wyłączyć punkty świetlne. Ponad to każde zdarzenie może sterować wiele urządzeń, możliwe jest również sterownie urządzeń przez kombinowane zestawy, np. jeden włącznik włącza trzy punkty, drugi dwa, a trzeci jeden punkt świetlny, z tego samego zestawu trzech punktów świetlnych.